اصول طراحی باغچه

اگر به تازگی تصمیم به طراحی و ساخت باغچه نمودید و به خاطر بی‌تجربه گی از شروع کار می‌ترسید،در ادامه با تمیزایران باشید تا شما را با اصول اولیه باغبانی آشنا نماییم.بهترین مواقع سال برای شروع ساخت باغچه بهار و تابستان هستند که گیاهان هم می‌توانند تا زمستان و شروع فصل سرما ، در خاک جا گیر شوند. البته فصل پاییز هم زمان خوبی برای کاشت درختان و گل های پیازی (مثل نرگس سوسن و…) می باشد.

طراحی باغچه
باغ
گل خانه
تمیز ایران

اول از همه سعی کنید یک ایده داشته باشید مثلا می خواهید باغچه شما چند بار در سال گل دهی داشته باشد و یا اینکه شکل باغچه چگونه باشد عمر گیاهانی که می کارید را هم در نظر داشته باشید ولی یک نصیحت دوستانه! ابتدا با قسمت کوچکی از زمین‌تان شروع کنید. موفقیت در یک فضای کوچک بهتر از شکست در یک زمین بزرگ است.

بعد از اینکه ایده خود را انتخاب کردید دومین قدم انتخاب مکان مناسب است در نظر اشته باشید که اکثرا گیاهان به نور خورشید محتاج هستند سعی کنید محلی که برای احداث باغچه انتخاب می کنید در طول روز حداقل 6 ساعت زیر تابش روز خورشید قرار داشته باشد. همچنین اگر بتوانید آن را در نزدیکی منبع آب تان هم احداث کنید عالی می‌شود! تا برای آبیاری آن مجبور نباشید گالن های سنگین آب را مسافتی طولانی بکشید.

مورد بعدی تقویت خاک باغچه است این موضوع را در نظر داشته باشید گیاهان هم مانند سایر موجودات زنده به غذا نیاز دارند و غذای گیاهان هم از خاک تامین می شود پس انتخاب خاک مناسب و تقویت آن تاثیر به سزایی در موفقیت و به ثمر رسیدن پروژه شما خواهد داشت همکاران ما در تمیزایران جهت مشاوره و اجرا و همچنین تهیه و توزیع بهترین و مرغوبترین کامپوست ها و تقویت کننده های خاک در خدمت شما عزیزان هستند.

2 دیدگاه